Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Wszystkie samorządy, które złożyły chociaż jeden wniosek, otrzymały dotacje na budowę i modernizację m.in. dróg, szkół czy inwestycje wodno-kanalizacyjne. W tej edycji bezzwrotne dofinansowanie otrzymało blisko 5 tys. wniosków. Wiemy, jak ważny jest rozwój naszych małych ojczyzn. Dlatego właśnie tam kierujemy kolejne wsparcie finansowe.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca wyniki naboru wniosków, w której udział wzięli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Prezes Zarządu Okręgowego PiS w Olsztynie Jerzy Szmit oraz Posłowie na Sejm RP z regionu: Iwona Arent i Jerzy Małecki.

Województwo Warmińsko-Mazurskie otrzymało: 1 399 889 746,93 zł.

Największą inwestycją w naszym regionie jest przebudowa ulicy Sikorskiego w Ełku na odcinku od ul. Wojska Polskiego do torów PKP, gdzie wartość dofinansowania to aż 26 600 000,00 zł.

W ramach tej edycji wsparcie finansowe uzyskała także Gmina Stare Juchy w wysokości 800 422,50 zł, które samorząd planuje przeznaczyć na przebudowę dróg w miejscowościach Płowce oraz Stare Juchy.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki