22 marca 2022 roku zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń na wolne stanowisko pracy w Urzędzie Gminy Stare Juchy. Aplikować można było na stanowisko ds. opłat i rozliczeń w obrocie gospodarki wodno-ściekowej.

Urząd Gminy Stare Juchy właśnie poinformował w Biuletynie Informacji Publicznej o wyniku naboru. Nie ma tutaj zaskoczenia, że na ww. stanowisko została wybrana Pani Marta Kalisz zamieszkała w Mrozach Wielkich. Zaskoczenia nie ma ponieważ, jak informowaliśmy artykułem z dnia 22 marca br. Pani Marta zajmowała „wolne” stanowisko już przed zakończeniem naboru. Pani Marta nie będąc jeszcze pracownikiem Urzędu Gminy zajmowała powyższe stanowisko i obsługiwała mieszkańców naszej gminy. Zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Stare Juchy z pytaniem na podstawie jakiej umowy była zatrudniona Pani Marta Kalisz przed dniem 22 marca 2022 roku. Raczej nie doczekamy się odpowiedzi ponieważ na wiele pytań, które zadajemy Urząd po prostu nie odpowiada.

Pozostawiamy w domysłach czytelników i naszych jak wyglądają nabory nowych pracowników w tutejszym urzędzie. Pod znakiem zapytania zostaje też fakt aż takiej dużej rotacji urzędników. Przypomnijmy, że od roku 2020 Urząd Gminy Stare Juchy ogłosił aż 21 naborów na wolne urzędnicze stanowisko pracy.