Oświadczenie:

W związku z następującą wypowiedzią Wójt Gminy Stare Juchy Pani Ewy Jurkowskiej-Kawałko podczas XXXI Sesji Rady Gminy Stare Juchy:

„To jest jedna strona medalu, a mamy jeszcze sławetną stronę, która podszywała się początkowo pod naszą stronę. Plus Wieści Gminne, czyli bardzo silna współpraca, kooperacja, a na następnej sesji Państwu przedstawię jak wygląda właśnie, jak wyglądają tamte portale. Ja po prostu nie mam nic do ukrycia, zawsze mówię, że proszę mnie pytać wprost, proszę mnie pytać praktycznie publicznie. Wskażę Państwu osoby, które stoją za poszczególnymi rzeczami i to nie na zasadzie zastraszania tych osób, bo Państwo możecie przychodzić na sesje, rozmawiać, zdawać pytania dla Wójta, oceniać, mówić, że to jest niedobrze, Pani nie ma racji, to samo mówić do Rady ale nie w ten sposób, ale nie w ten sposób. Sołtysi też niektórzy komentują”.

Oświadczamy, że nigdy nie podszywaliśmy się pod stronę Urzędu Gminy. Świadczy o tym chociażby zmiana logo z dwóch powodów: mieszkańcy pytali o związek z urzędem, od czego całkowicie się odcinaliśmy; znak graficzny, którego użyliśmy nie jest oficjalnym herbem Gminy Stare Juchy.

Ponadto strona internetowa pod adresem www.starejuchy.eu oraz profil na portalu społecznościowym Facebook „Stare Juchy-Wieści Gminne” są dostępne dla każdego, więc każdy może zobaczyć jak wyglądają „te portale” i oszczędzić dla Pani Jurkowskiej-Kawałko aby na Sesjach Rady Gminy zajmowała się takimi rzeczami. Wszędzie są podane dane kontaktowe, zarówno adresy e-mail, jak i numer telefonu, każdy może napisać (jeśli chce być anonimowy) lub zadzwonić.

Czytając artykuły na stronie www.starejuchy.eu można bez problemu zauważyć, że wszystkie podawane przez nas informacje opierają się na stronach urzędowych (Urząd Gminy Stare Juchy, BiP Urzędu Gminy Stare Juchy, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, czy inne państwowe urzędy), natomiast inne artykuły oparte są na sprawdzonych, rzetelnych i niezależnych informacjach.

Otrzymujemy od czytelników wiele wiadomości z pozytywnym odbiorem naszej działalności, co dodaje nam wiary, w to, że robimy dobrą robotę. Dostajemy także informacje, że ludzie pytają i szukają. Ciekawych zachęcamy do kontaktu, a stałych odbiorców do dalszej współpracy.

Redakcja Serwisu www.starejuchy.eu