Żeby być bohaterem wcale nie potrzebuje peleryny ani specjalnych mocy. Bohaterem w swoim środowisku może być każdy z nas. Bohaterów mamy wielu, chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy. Oni zaś takimi się nie czują, robią to, co uważają za słuszne, robią to, co podpowiada im serce i zwykłe ludzkie reakcje na to, co dzieje się w około nas. Lokalni Bohaterowie często nie uważają, aby robili coś specjalnego, robią to, co czują.

W naszej gminie mamy wiele osób, które nie patrzą na innych przez pryzmat swoich korzyści, nie widzą w drugim człowieku kolejnego zasobu do swoich celów, czy to prywatnych, czy politycznych. Widzą ludzi równych sobie, ani gorszych, ani lepszych, po prostu ludzi, z którymi spotykają się na swojej drodze. Właśnie dlatego potrafią współpracować oddając ludziom, których spotykają czas, zainteresowanie, wsparcie, zrozumienie, dobre słowo. Bardzo często tyle wystarczy aby stworzyć coś dobrego i wspaniałego. W ten sposób budują się lokalne społeczności, gdzie ludzie darzą się wzajemną sympatią, zaufaniem i wsparciem.

Takie osoby, takie działania chcemy Wam pokazywać i wspierać. Chcemy aby w naszych mediach pojawiały się informacje o dobrych ludziach, o dobrych działaniach, o tym, czego nie zauważamy bo bohater tym się nie chwali.

Już wkrótce materiały, które można usłyszeć na antenie Radia Stare Juchy będą do odsłuchania na naszej stronie.