Do 9 grudnia 2022 roku osoby zainteresowane kupnem gminnych nieruchomości mogą składać wnioski o zakup.

Zgodnie z zarządzeniami Wójta Gminy Stare Juchy Pani Ewy Jurkowskiej-Kawałko na sprzedaż w przetargu ustnym nieograniczonym zostały wystawione trzy nieruchomości położone w obrębie Skomack Wielki. Są to: działka zabudowana – obecnie magazyn, działka niezabudowana – obecnie park oraz działka zabudowana – obecnie działka z budynkiem byłej szkoły.

Więcej szczegółowych informacji odnośnie samych nieruchomości i przetargu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Stare Juchy: BIP Stare Juchy.

Z naszych informacji wynika, że w tym roku pojawiła się osoba chętna na zakup tychże nieruchomości.

Mieszkańcy Skomacka Wielkiego czekali z niecierpliwością przez lata, aby znalazł się inwestor, który zainteresowałby się głównie budynkiem byłej szkoły ponieważ szkoda było patrzeć jak niszczeje. Z racji byłej funkcji budynku wielu mieszkańców daży go ogromnym sentymentem dlatego z nadzieją śledzą losy zapomnianej nieruchomości i liczy na powrót do świetności.

Po sprzedaży nieruchomości stanowiącej byłą Świetlicę Wiejską mieszkańcy liczyli na „pozostanie” finansów dla wioski, jednakże zgłaszali taką wolę zbyt późno. Miejmy nadzieje, że w tym przypadku Pani Radna Skomacka Wielkiego będzie trzymała rękę na pulsie i pieniądze ze sprzedaży nieruchomości pozwolą na inwestycje w wioskę dla polepszenia życia mieszkańców.