Słowa popularnej przyśpiewki urodzinowej wzięła sobie do serca jedna z mieszkanek naszej gminy Pani Kazimiera Siemion. 25 grudnia obchodziła swoje setne urodziny. Pani Kazimiera jest drugą najstarszą mieszkanką Gminy Stare Juchy i najstarszą mieszkanką Królowej Woli.

O solenizantce opowiedziała nam Pani Beata Siemion, synowa.

Beata Siemion

Właśnie w Królowej Woli oraz w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Grabniku mogliśmy świętować niezaprzeczalny sukces naszej drogiej Pani Kazimiery. W kościele parafialnym w Grabniku odbyła się uroczysta msza święta w intencji solenizantki, której przewodniczył ks. Krzysztof Karski, proboszcz.

Przez cały dzień nie było końca odwiedzin u Pani Kazimiery. Spotkaniom, wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca. Były liczne odwiedziny najbliższej rodziny, sąsiadów i przyjaciół oraz księdza Krzysztofa, który udzielił posługi kapłańskiej. Mimo dnia pełnego wrażeń solenizantka przyjęła każdego gościa z życzeniami kolejnych lat w zdrowiu.

Dodajmy, że mimo zacnego wieku Pani Kazimiera cieszy się pełną sprawnością i doceniła każdego, kto Ją w tym ważnym dniu odwiedził. Dzięki opiece syna i synowej Państwu Beacie i Leszkowi Siemion, którzy podjeli się zorganizowania tego wspaniałego dnia na pewno zostanie zapamiętany na długo.

Bardzo docenianym zwyczajem w wielu samorządach jest osobiste uczestnictwo włodarzy (wójtów, burmistrzów, prezydentów) w tak ważnych dla mieszkańców wydarzeniach. Także w Gminie Stare Juchy Wójt osobiście przekazuje dyplomy i wyrazy uznania z okazji urodzin, rocznic, czy długiego pożycia małżeńskiego. Niestety tym razem włodarze naszej gminy nie znaleźli czasu na wspólne uczczenie setnych urodzin drugiej najstarszej w gminie mieszkanki, ograniczyli się tylko do wysłania okolicznego dyplomu z gratulacjami.

Wkrótce zamieścimy zdjęcia.

ks. Krzysztof Karski, proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Grabniku